U ponedjeljak, 9. prosinca 2020. godine u 11 sati održan je prvi sastanak projektnog tima CRO Laudato si’ – o brizi za naš dom u Vijećnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Skup je na početku pozdravio rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić. Zatim je voditelj projekta doc. dr. sc. Zoran Turza predstavio glavne faze projekta te je detaljno izvijestio trideset i jednog člana projektnog tima o financijskim planovima projekta koji se odnose na prijave na Natječaje, organizacije konferencija te o planovima za povezivanje i umrežavanje na nacionalnoj i međunarodnoj razini. Članovi projektnog tima kojeg sačinjavaju znanstvenici, djelatnici i studenti s Hrvatskog katoličkog sveučilišta, znanstvenici sa Sveučilišta u Zagrebu i vanjski suradnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta te predstavnici Franjevačkog svjetovnog reda i Franjevačke mladeži u Hrvatskoj razmijenili su na sastanku ideje i prijedloge o tome kako što bolje realizirati projektne ciljeve.