U utorak 16. svibnja 2017. godine održano je predstavljanje Kluba studenata povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Homo volans“. Okupljenim studentima predstavljen je ustroj Kluba „Homo volans“, kojeg sačinjavaju Skupština, Nadzorni odbor, Predsjednik i Dopredsjednik. Također, studentima je predstavljen način pristupanja Klubu i ciljevi samoga Kluba. Među ciljevima Kluba nalazi se okupljanje studenata povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta zainteresiranih za rad na promicanju i istraživanju hrvatske i svjetske povijesti, doprinos radu i razvoju Odjeka za povijest Sveučilišta, kao i samog Sveučilišta, bavljenje pitanjima metodologije povijesnog istraživanja,  suradnja s hrvatskim i stranim studentskim organizacijama, organiziranje tribina, skupova, radionica, stručnih izleta i putovanja, posjet izložbama i druge djelatnosti. Studentima se obratio pročelnik odijela za povijest doc. dr. sc. Ivan Majnarić te pružio potporu i potaknuo studente da se priključe radu Kluba. Na kraju predstavljanja Kluba studentima su podijeljene ankete u kojima su izrazili svoje ideje i očekivanja te tako pripomogli budućem radu Kluba.

,