U dvorani „Blaženog Alojzija kard. Stepinca“ 19. prosinca 2019. održano je predstavljanje rezultata studentske radionice povodom 210. obljetnice osnutka Ilirskih pokrajina. Studenti Hrvatskog katoličkog sveučilišta (1. godina diplomskog studija povijesti, smjer Suvremena povijest) i Sveučilišta u Dubrovniku (preddiplomski studij Povijest Jadrana i Mediterana) tijekom radionice uspješno su čitali, transkribirali i tumačili povijesne izvore iz vremena Ilirskih pokrajina obradivši širok raspon tema; od pobune Dalmatinaca protiv francuske vlasti i uspostave opsadnog stanja u Zadru 1809. godine, odnosa francuskih vlasti i Crkve do uzgoja duhana. Moderatorice ovog studentskog skupa bile su doc. dr. sc. Irena Ipšić sa Sveučilišta u Dubrovniku i doc. dr. sc. Kristina Puljizević s Hrvatskog katoličkog sveučilišta.