U srijedu, 29. ožujka 2017. u dvorani “Blaženi Alojzije kard. Stepinac” na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u sklopu Korizmene tribine održalo se predavanje Intelektualac u susretu s Isusom fra Ante Vučkovića s Katedre filozofije s Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Na samom početku sve prisutne pozdravio je rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr.sc. Željko Tanjić koji je izrazio veliku zahvalnost na dolasku fra Ante na naše Sveučilište, zatim je Sveučilišni kapelan Odilon Singbo predstavio predavača rekavši kako je on javnosti poznat po svom djelu “Vrtlog grijeha”. Fra Ante je predavanje započeo prisjećanjem na svoje prvo predavanje koje je održao i rekao je, kako on ne voli klasičan pristup predavanju nego sve voli pojednostaviti kako bi svatko bio sposoban razumjeti ono o čemu on govori. Predavanje “Intelektualac u susretu s Isusom” podijelio je u tri poglavlja.