U četvrtak 17. ožujka 2016. godine u 11 sati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u dvorani Bl. Alojzije kard. Stepinac održat će se predavanje Individual Fellowships and COFUND under the Marie Sklodowska Curie actions. Predavanje će održati David Wizel, koordinator istraživačkih programa iz Izvršne agencije za istraživanja Europske komisije iz Buxellesa, Belgija.

David Wizel ima bogato, dugogodišnje iskustvo organiziranja i vođenja vrednovanja Marie Sklodowska Curie programa za dodjelu stipendija postdoktorantima, znanstvenicima i istraživačima. Bavio se također organiziranjem događanja Europska noć istraživača na razini cijele Europske unije koja je polučila veliki uspjeh kod znanstvene i šire javnosti.  Trenutno je voditelj programa COFUND.

COFUND  (Co-funding of Regional, National and International Programmes ) je namijenjen organizacijama koje financiraju programe doktorskih studija ili programe stipendiranja za istraživače ili upravljaju njima. U svakom prijedlogu za program COFUND mora biti naveden jedini sudionik koji može biti ministarstvo, regionalno tijelo vlasti, agencija za financiranje, sveučilište, istraživačka akademija ili poduzeće.