Na kolegiju Međunarodna komunikacija na prvoj godini diplomskog studija komunikologije 21. ožujka je održano gostujuće predavanje Branka Salaja, bivšeg hrvatskog ministra informiranja (1991. – 1992.) i ravnatelja HINA-e (1997. – 1999.)

Salaj je upoznao studente s glavnim izazovima i problemima informativne „bojišnice“ u Domovinskom ratu koja je po njegovim riječima bila jedan od elemenata hrvatske pobjede u ratu. Studentima je pobliže objasnio temeljna načela i ciljeve tadašnjeg ministarstva informiranja naglasivši kako se svim medijima davala puna sloboda u izvještavanju o ratnim događajima. Govorio je i o standardima i vrijednostima novinarstva te predstavio „10 zapovijedi HINA-inih“ kojima se težilo jačanju profesionalnosti i neovisnosti novinarske struke u Hrvatskoj.