Budući studenti

U Hrvatskoj se povijest može studirati na osam mjesta. Kako odabrati koji je od tih studija najbolji za vas? Zaboravite na uspoređivanje programa. Pogledajte tko na tim studijima predaje onaj dio povijesti koji vas najviše zanima i zatim pročitajte neki članak koji su ti ljudi napisali.

quotesign

Što vam je važno pri odabiru studija? Kvaliteta studija?
HKS ima baš sve od toga.

Kada ustanovite koga od njih najlakše čitate i razumijete, tada upišite studij na kojemu on radi: taj će vas profesor najbolje podučiti.

Što vam je važno pri odabiru studija? Kvaliteta studija? Dobri profesori? Zanimljivi stil predavanja? Dobar smještaj i pristupačnost? Povezanost sa svijetom? Ugodna atmosfera? Uključenost u znanstvena istraživanja? HKS ima baš sve od toga.

quotesign

Da, Hrvatsko katoličko sveučilište!
Odbacite predrasude: znanje i vjerovanje se međusobno ne isključuju.

Znate li koliko na svijetu ima katoličkih sveučilišta? Upisom na HKS postajete dijelom jedne jako, jako velike akademske obitelji.

Istina je da je Hrvatsko katoličko sveučilište najmlađe sveučilište u Hrvatskoj. Ali je isto tako istina da iza njega stoji tisuću godina katoličke sveučilišne tradicije.
Više od tisuću godina katoličke sveučilišne tradicije; više od tisuću katoličkih sveučilišta u svijetu. Mi znamo kako se to radi!

Da, Hrvatsko katoličko sveučilište! Odbacite predrasude: znanje i vjerovanje se međusobno ne isključuju.

Naši studenti o studiranju na HKS-u:

Mirela Skrljac_

Mirela Škrljac

Odabrala sam ovo Sveučilište zbog toga što je novo te zato jer smatram da je u stanju pružiti bolje obrazovanje, pogotovo ako je u katoličkom duhu.

Tea-Srpak_portret

Tea Srpak

Najveća prednost studija na ovom Sveučilištu je mala grupa ljudi i pristupačni profesori koji na najkvalitetniji način prenose svoje znanje te vrlo ugodna radna atmosfera.

Naši profesori o studiju na HKS-u:

Sinisa Bilic Dujmusic_

doc. dr. sc. Siniša Bilić-Dujmušić

Predivan je osjećaj sudjelovati u stvaranju nečeg novog i kvalitetnog što ne postoji nigdje drugdje u Hrvatskoj. Na HKS-u je odlično studirati zato što će se svi prema vama odnositi kao prema kolegi. I naravno, zato što ćete ovdje slušati zanimljiva predavanja, dobiti kvalitetno znanje i zavoljet ćete povijest. Ako ne vjerujete, pitajte one koji već studiraju na HKS-u.
Zar mislite da bih ja dolazio svaki tjedan iz Zadra da mi nije “gušt“ raditi na HKS-u?

Valentina Jankovic_

dr. sc. Valentina Janković, poslijedoktorandica

Raditi u okviru jedne mlade sveučilišne zajednice kao što je Hrvatsko katoličko sveučilište te sudjelovati u razvitku njezinog akademskog života, znači izravno stvarati povijest te institucije. Odgovorna je to, često izazovna, ali i zabavna zadaća. Baviti se znanošću i sudjelovati u nastavnom procesu u društvu stručnjaka, koji zajedno sa studentima sačinjavaju tu universitas, omogućava ponajprije osobni rast, ali i profesionalni napredak.

Obavijesti studentima

Konzultacije

Raspored konzultacija izvođača nastave za zimski semestar akademske godine 2016./2017. možete preuzeti OVDJE.

Satnica

Satnicu HKS-a možete preuzeti OVDJE