Odjel za povijest

Upiši povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu!

Mijenjaj svijet svojim znanjem, upiši povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Postani dio malog dinamičnog Sveučilišta s najmodernijom opremom, sveučilišnim kampusom u centru Zagreba, pristupačnim nastavnicima i malim studentskim grupama.

PREUZMI BROŠURU

Preuzmi brošuru i provjeri:

• prednosti studija na Hrvatskom katoličkom sveučilištu
  • detaljne informacije o preddiplomskom sveučilišnom studiju Povijest, uključujući izvedbeni plan, najčešće postavljana pitanja i načine plaćanja
  • informacije o novom preddiplomskom sveučilišnom studiju Povijest – dvopredmetni

Studenti o studiju povijesti na HKS-u:

Luka Drndić

Luka Drnić

Studiranje povijesti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu pokazalo se kao krajnje pozitivno i ispunjavajuće iskustvo. Angažirana nastava, motivirani profesori i kvalitetan način obrazlaganja povijesti samo su neke od lijepih stvari koje bih izdvojio.

Jakov Blagojević

Studiranje na Hrvatskom katoličkom sveučilištu neponovljivo je iskustvo koje počiva na međusobnom povjerenju profesora i studenata. Glavna značajka studija povijesti je individualizirana, inkluzivna i interaktivna nastava u malim studijskim grupama s čestim edukativnim posjetima i radnim zadacima u svim najvažnijim hrvatskim kulturnim i znanstvenim institucijama.

Sveučilišni nastavnici o studiju povijesti na HKS-u:

Valentina Janković

doc. dr. sc. Valentina Janković

Studirati povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu znači slijediti program osmišljen u skladu sa suvremenim pristupom temama i recentnim trendovima u povijesnoj znanosti i sveučilišnoj nastavi. Osobiti je naglasak na aktivnom sudjelovanju studenata — putem seminara, terenske nastave, sveučilišnih projekata, radionica vanjskih stručnjaka i znanstvenika te u drugim vidovima sveučilišnog života.

Ivan Majnarić

izv. prof. dr. sc. Ivan Majnarić

Rad na studijskim programima Odjela za povijest nastavniku omogućuje trajno obogaćivanje i usavršavanje vlastitih znanstvenih spoznaja. U diskusijama s malim grupama studenata ili kroz individualni pristup, u opuštenom okružju, ali i u propitkivanju spoznaju se različiti aspekti prošlosti i historiografskog rada. Pritom studenti kroz međusobnu interakciju razvijaju kritičko razmišljanje i usvajaju osnovne uzuse struke.