Sveučilišni odjel za povijest

Upiši povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu!

Mijenjaj svijet svojim znanjem, upiši povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu. Postani dio malog dinamičnog Sveučilišta s najmodernijom opremom, sveučilišnim kampusom u centru Zagreba, pristupačnim nastavnicima i malim studentskim grupama.

PREUZMI BROŠURU

Preuzmi brošuru i provjeri:

• prednosti studija na Hrvatskom katoličkom sveučilištu
  • detaljne informacije o preddiplomskom sveučilišnom studiju Povijest, uključujući izvedbeni plan, najčešće postavljana pitanja i načine plaćanja
  • informacije o novom preddiplomskom sveučilišnom studiju Povijest – dvopredmetni

Preddiplomski sveučilišni studij Povijest - VAŽNO ZA UPIS NA STUDIJ
Opći uvjeti
  • završena gimnazija ili četverogodišnja srednja škola u Republici Hrvatskoj ili priznata svjedodžba o završenoj školi u inozemstvu
  • položena državna matura
Dodatni uvjeti
  • prijeđen prag na pristupnom intervjuu

Rang-lista za upis redovitih studenata na studij Povijest sastavlja se prema uspjehu prijavljenih pristupnika.

Prilikom natjecanja za upis pristupnicima se vrednuje:

• prosjek svih ocjena iz srednje škole (20,00 %)
  • obvezni dio državne mature: Hrvatski jezik – A (25,00%) (pristupnicima državljanima zemalja članica EU koji su završili srednje obrazovanje u EU umjesto Hrvatskog jezika na državnoj maturi priznaje se položen materinski jezik u sklopu njihovog vanjsko vrednovanog završnog ispita)
  • obvezni dio državne mature: Matematika – B (10,00%)
  • obvezni dio državne mature: Strani jezik – A (20,00%)
  • izborrni dio državne mature: Povijest – nije obvezan (5,00 %)
  • pristupni intervju – HKS – Povijest (15,00 %)
  • državno natjecanje znanja, kategorija sportaša ili završena još jedna srednja škola (5,00%)

UPISNA KVOTA: kapacitet: 28

Kvota za EU državljane: ukupno 25 mjesta s djelomičnom participacijom u troškovima studiranja

Kvota za strane državljane: 1

Pristupnik s pravom prednosti: 1

Kvota za Hrvate izvan Republike Hrvatske: 1

Više o preddiplomskom sveučilišnom studiju Povijest na:

KLIKNI i Postani student povijesti!

Preddiplomski sveučilišni studij Povijest - dvopredmetni - VAŽNO ZA UPIS NA STUDIJ

Opći uvjeti

• položena državna matura
Dodatni uvjeti
  • prijeđen prag na pristupnom intervjuu

Važno: ako ste se prijavili za upis na dvopredmetni studij Povijest ili Sociologija, ne zaboravite se prijaviti i na drugi dvopredmetni studij!  Potrebno je zadovoljiti uvjete upisa na oba studija – odabrati kombinaciju –  kako biste postali naš student! Sretno!

Prilikom natjecanja za upis pristupnicima se vrednuje:

• prosjek svih ocjena iz srednje škole (20,00%)
  • obvezni dio državne mature: Matematika – B (10,00%)
  • obvezni dio državne mature: Strani jezik – A (20,00%)
  • izborrni dio državne mature: Povijest – nije obvezan (5,00 %)
  • pristupni intervju – HKS – Povijest (15,00 %)
  • državno natjecanje znanja, kategorija sportaša ili završena još jedna srednja škola (5,00%)

UPISNA KVOTA: kapacitet: 28

Kvota za EU državljane: ukupno 25  mjesta s djelomičnom participacijom u troškovima studiranja

Kvota za strane državljane: 1

Pristupnik s pravom prednosti: 1

Kvota za Hrvate izvan Republike Hrvatske: 1

KLIKNI i Postani student povijesti!

Studenti o studiju povijesti na HKS-u:

Luka Drndić

Luka Drnić

Studiranje povijesti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu pokazalo se kao krajnje pozitivno i ispunjavajuće iskustvo. Angažirana nastava, motivirani profesori i kvalitetan način obrazlaganja povijesti samo su neke od lijepih stvari koje bih izdvojio.

Jakov Blagojević

Studiranje na Hrvatskom katoličkom sveučilištu neponovljivo je iskustvo koje počiva na međusobnom povjerenju profesora i studenata. Glavna značajka studija povijesti je individualizirana, inkluzivna i interaktivna nastava u malim studijskim grupama s čestim edukativnim posjetima i radnim zadacima u svim najvažnijim hrvatskim kulturnim i znanstvenim institucijama.

Sveučilišni nastavnici o studiju povijesti na HKS-u:

Valentina Janković

doc. dr. sc. Valentina Janković

Studirati povijest na Hrvatskom katoličkom sveučilištu znači slijediti program osmišljen u skladu sa suvremenim pristupom temama i recentnim trendovima u povijesnoj znanosti i sveučilišnoj nastavi. Osobiti je naglasak na aktivnom sudjelovanju studenata — putem seminara, terenske nastave, sveučilišnih projekata, radionica vanjskih stručnjaka i znanstvenika te u drugim vidovima sveučilišnog života.

Ivan Majnarić

izv. prof. dr. sc. Ivan Majnarić

Rad na studijskim programima Odjela za povijest nastavniku omogućuje trajno obogaćivanje i usavršavanje vlastitih znanstvenih spoznaja. U diskusijama s malim grupama studenata ili kroz individualni pristup, u opuštenom okružju, ali i u propitkivanju spoznaju se različiti aspekti prošlosti i historiografskog rada. Pritom studenti kroz međusobnu interakciju razvijaju kritičko razmišljanje i usvajaju osnovne uzuse struke.