Hrvatsko katoličko sveučilište je danas, 26. studenoga 2012. godine ostvarilo dvije vrlo važne međunarodne znanstvene suradnje. U Rimu su potpisani sporazumi o suradnji s Papinskim salezijanskim sveučilištem (Pontificia Università Salesiana) i Papinskim lateranskim sveučilištem (Pontificia Università Lateranense).

U nazočnosti prorektora za međunarodnu suradnju, prof. dr. sc. Emilija Marina s
Hrvatskog katoličkog sveučilišta, i prorektora s Papinskog salezijanskog sveučilišta, prof. dr. sc. Gianfranca Coffelea,  sporazum s Papinskim salezijanskim sveučilištem potpisali su rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić i
rektor Papinskog salezijanskog sveučilišta prof. dr. sc. Carlo Nanni.

Sporazum s Papinskim lateranskim sveučilištem potpisali su rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, prof. dr. sc. Željko Tanjić, i preuzvišeni gospodin Enrico dal Covolo, rektor Papinskog lateranskog sveučilišta. Potpisivanju ovog sporazuma bio je nazočan i kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački i veliki kancelar Hrvatskog katoličkog sveučilišta, koji je istaknuvši važnost ovog sporazuma obojici rektora poželio uspješnu i blagoslovljenu suradnju.

Uz potpisivanje oba sporazuma razgovaralo se i o konkretnoj suradnji na različitim znanstvenim i odgojnim područjima.