universita-cattolica

Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić potpisao je danas, 19. ožujka 2013. godine, Ugovor o suradnji s Katoličkim sveučilištem Svetog Srca iz Milana (Università cattolica del Sacro Cuore). U ime Katoličkog sveučilišta Svetog Srca Ugovor je potpisao rektor prof. dr. sc. Franco Anelli.
Ovo je četvrti međunarodni ugovor potpisan s nekim od europskih katoličkih sveučilišta, a kojim je dogovorena suradnja na različitim znanstvenim i odgojnim područjima.

Katoličko sveučilište Svetog Srca (Università Cattolica del Sacro Cuore) osnovao je 1921. Agostino Gemell. Trenutno je to najveće privatno sveučilište u Europi i najveće katoličko sveučilište na svijetu sa skoro 42 000 studenata. Glavni kampus ovog sveučilišta nalazi se u Milanu. Podružni kampusi su u Brescii, Piacenzi, Cremoni, Rimu i Campobassu.