Doc. dr. sc. Hrvoje Kekez

U sklopu programa „Catholic Universities Partnership“ ugledni Nanovic Institute for European Studies, University of Notre Dame dodijelio je postdoktorsku istraživačku stipendiju doc. dr. sc. Hrvoju Kekezu, profesoru srednjovjekovne povijesti na Odjelu za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Kao postdoctoral fellow, doc. dr. sc. Hrvoje Kekez boravit će zimski semestar (rujan-prosinac) akademske godine 2014./2015. godine na katoličkom sveučilištu Notre Dame gdje će provesti istraživanje u sklopu odobrenog projekta „Terra Incognita: Social, Religious and Political Geography of Southern Slavonia in High and Late Middle Ages“, te sudjelovati u radu tamošnje sveučilišne zajednice.

nanovic

University of Notre Dame je katoličko sveučilište osnovano 1842. godine i smješteno pokraj South Benda (Indiana, SAD). Danas je ono organizirano u pet koledža, te se na njemu održava 15 diplomskih i 26 doktorskih studija sa preko 10000 studenata. Također, u sklopu sveučilišta djeluje nekoliko znanstveno-istraživačkih centara od kojih je Nanovic Institute for European Studies posvećen širokom aspektu znanstvenih istraživanja društvenih, kulturoloških, političkih, ekonomskih i religioznih gibanja na prostoru Europe. Trenutno su istraživačkom fokusu Instituta odnos religije i sekularizacije društva, migracije stanovništva, političke geografije i obrasci europskih integracija u različitim vremenskim periodima. Prema rang-listi sveučilišta Vlade Sjedinjenih Američkih Država (National University Rankings) University of Notre Dame nalazi se na 18. mjestu.