Posljednja postaja studijskog puta izaslanstva Nacionalnog vijeća za znanost visoko obrazovanje i tehnološki razvoj pod vodstvom akademika Vladimira Bermaneca bio je glavni grad Perua – Lima. Uz posjet hrvatskoj zajednici i opširan razgovor s njezinim brojnim članovima, dijelom u klubu Dubrovnik, a dijelom u pastoralnom centru sv. Leopolda Bogdana Mandića, izaslanstvo je imalo i sadržajne razgovore o mogućnostima akademskih kontakata sa peruanskim sveučilištima s počasnom konzulicom RH Anom Mariom Kuljevan.

Završno je izaslanstvo posjetilo Papinsko katoličko sveučilište Perua, koje je najizvrsnije od svih peruanskih sveučilišta, te je imalo susret s njegovim Rektorom. Prorektor Emilio Marin je naglasio znakovitu posebnost katoličkih sveučilišta, koja daju dodatnu univerzalnost sveučilištima, te je izrazio zadovoljstvo da će se skup u području društvenih znanosti u organizaciji Međunarodne federacije katoličkih sveučilišta na jesen održati na ovom peruanskom sveučilištu u Limi.

Nakon posjeta Sveučilištu, hrvatsko izaslanstvo se zrakoplovom preko Paname i Frankfurta vratilo u domovinu.