Pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Hrvoja Kekeza, a u sklopu nastave na kolegiju „Hrvatske zemlje i osmanska ugroza tijekom 16. stoljeću“, studenti diplomskog studija povijesti (smjer: Stari vijek i srednji vijek“ obišli su 12. ožujka 2020. godine izložbu „Hrvati – ljudi iza mita: Janko Šajatović Krabat i hrvatske garde u Europi“ postavljenu u Etnografskom muzeju. Predavanje o Hrvatima u Tridesetogodišnjem ratu i vodstvo po izložbi održao je Filip Hren, mag. pov., doktorand na poslijediplomskom doktorskom studiju povijesti na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, koji je ujedno i jedan od suautora postava izložbe. Između ostalog izložba je postavljena povodom predsjedanja Republike Hrvatske Europskom unijom.