U ponedjeljak 16. listopada 2017. godine rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektor za organizaciju i poslovanje prof. dr. sc. Gordan Črpić, pročelnik Odjela za sociologiju izv. prof. dr. sc. Roko Mišetić, pročelnik Odjela za povijest doc. dr. sc. Ivan Majnarić, doc. dr. sc. Mario Kevo susreli su se s dr. sc. Andrejom Valič Zver, direktoricom Študijskog centra za narodno spravo iz Ljubljane,  dr. sc. Damjanom Hančičem, zamjenikom direktorice Študijskog centra za narodno spravo, te Utzom Rachowskim, savjetnikom za pravna pitanja povjerenika za SED-diktaturu Savezne države Saske (SR Njemačka). Sastanak je organizirala Zaklada Konrad Adenauer.

Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta ukratko je gostima predstavio rad Sveučilišta te su sudionici sastanka razgovarali o djelovanju Hrvatskog katoličkog sveučilišta i njegov doprinos visokom obrazovanju u Hrvatskoj. Gosti su također pokazali interes za temu suočavanja s prošlošću, pitanja institucionalnog rješenja arhivske građe bivšeg totalitarnog sustava i mogućnost otvaranja arhiva u Hrvatskoj.