Nj. E. Daniel Maksymiuk, veleposlanik Kanade u Republici Hrvatskoj, posjetio je u ponedjeljak 18. travnja 2016. godine Hrvatsko katoličko sveučilište i tom se prigodom susreo s rektorom prof. dr. sc. Željkom Tanjićem i prorektorima prof. dr. sc. Gordanom Črpićem i izv. prof. dr. sc. Hrvojem Štefančićem. Sastanku je nazočio i dr. sc. Krunoslav Novak s Odjela za komunikologiju koji je na poseban način posvećen razvoju suradnje Hrvatskog katoličkog sveučilišta i župe Naše Gospe Kraljice Hrvata iz Toronta u Kanadi.

IMG_2918

Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić upoznao je  Nj. E. g. Maksymiuka s razvojem i planovima našeg Sveučilišta. Na sastanku se razgovaralo o mogućnostima suradnje između Kanade i Hrvatskog katoličkog sveučilišta na području visokog obrazovanja kao i o potpori koje Veleposlanstvo Kanade u Republici Hrvatskoj može pružiti na tom području. Obostrano se istakla važnost i uloga kanadsko-hrvatske zajednice u Kanadi koja je uvijek, posebice kroz djelovanje Katoličke Crkve, otvorena za suradnju i pomoć.

20160418_160020