U ponedjeljak 21. siječnja 2019. studenti druge godine sveučilišnog diplomskog studija sociologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta sudjelovali su u debati o državnom proračunu. Na završnom predavanju u sklopu kolegija Osnove proračuna, studenti su znanja koja su stekli na ovom kolegiju, na praktičnom primjeru i pokazali. Studentska debata je imala za cilj da studenti na podlozi podataka iz državnog proračuna osmisle svoje projekte u predstavljanju proračuna pojedinog ministarstva, a istovremeno i da nauče izražavati svoje kritičke stavove na definirane teme.

Nakon vrlo zanimljive rasprave, najboljima su se pokazali: Anamaria Malešević u ulozi ministrice mora, prometa i infrastrukture, Marko Lorincz u ulozi ministra regionalnog razvoja i fondova EU te Rahela Bilić kao ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta.

Osim ovih studenata, svi ostali studenti su se također iskazali u svojim doprinosima u izvedbi ove debate te im na tome iskreno čestitamo!