U velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta održala se sinoć 23.10. 2012. prva u nizu tribina o Apostolskom vjerovanju. Cilj tribina koje će se održavati na HKS-u dijalog je između teologa i ateista i agnostika.

Sudjelovali su dr. sc. Ivica Raguž s KBF-a u Đakovu i dr. sc. Pavel Gregorić s Hrvatskih studija.

Pojašnjavajući razloge pokretanja tribina u kojima svoje stavove predstavljaju katolici i ateisti, rektor HKS-a prof. dr. Željko Tanjić istaknuo je da je Hrvatsko katoličkog sveučilište prirodno mjesto za dijalog vjerujućih i nevjerujućih. “Vjerujem da će to biti naš prinos ne samo Godini vjere, nego i filozofiji, teologiji, i općenito znanosti u našemu društvu i sveučilišnoj zajednici”, rekao je rektor Tanjić.

U uvodnom izlaganju obojica su publici iznijeli svoje stavove o rečenici “Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje”. Nakon iznošenja stavova sugovornici su jedan drugome naizmjence postavljali pitanja i davali odgovore, a u diskusiju se uključila i prisutna publika.

Detalje o tribini saznajte na www.ika.hr ili na www.youtube.hr

.