U srijedu 21.11.2012. održana je na Hrvatskom katoličkom sveučilištu druga u nizu tribina povodom “Godine vjere”. Svoje viđenje drugog članka Apostolskog vjeronja “Vjerujem u Isusa Krista, Gospodina našega” iznijeli su prof. dr. sc. Lino Veljak s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i rektor HKS-a prof. dr. sc. Željko Tanjić.
“Ovaj drugi članak Vjerovanja nije ništa izgubio na svježini i za one koji vjeruju i za one koji ne vjeruju. On ukazuje na mnoštvo različitih dimenzija ljudskoga života koji kroz ovaj članak Vjerovanja mogu biti samo obogaćeni i koji u cjelokupnim našim antropološkim, filozofskim i drugim raspravama danas mogu biti i dalje izazov, inspiracija i poziv i na promišljanje o životu i onima koji vjeruju i onima koji ne vjeruju. Naravno iz različitih pozicija, iz različitih perspektiva i u konačnici s različitim rezultatima, ali za koje vjerujem da nas ne udaljavaju jedne od drugih, nego nam pomažu u oblikovanju jednog boljeg svijeta”, zaključio je dr. Tanjić.
Izvještaj o tribini detaljnije pročitajte na www.ika.hr ili cijelu tribinu pogledajte na ovom linku.