11.5.2015 Organizacijski odbor međunarodnog simpozija o blaženom kardinalu Alojziju Stepinac

11. 5. 2015. Članovi organizacijskog odbora međunarodnog simpozija o blaženom kardinalu Alojziju Stepinac

Nakon sastanka održanog 5. svibnja 2015. na inicijativu zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića o održavanju međunarodnog simpozija o blaženom kardinalu Alojziju Stepinca u ponedjeljak 11. svibnja 2015. na Nadbiskupskom duhovnom stolu održan je sastanka organizacijskog odbora.

Organizacijski odbor čine mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački, mons. Nedeljko Pintarić,  moderator Nadbiskupskoga duhovnoga stola, mons. Juraj Batelja, generalni postulator za kauze kanonizacije Zagrebačke nadbiskupije,  dr. sc. Stjepan Razum, voditelj Nadbiskupijskoga arhiva, dr. sc. Josip Šimunović, ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta, prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, prof. dr. sc. Gordan Črpić, prorektor za organizaciju i poslovanja Hrvatskog katoličkog sveučilišta, docenti s Odjela za povijest HKS-a dr. sc. Tomislav Anić i dr. sc. Mario Kevo te voditeljica Odjela za odnose s javnošću na HKS-u Suzana Obrovac Lipar.

Na sjednici se razgovaralo o temama međunarodnog znanstvenog simpozija o odnosu blaženoga Alojzija Stepinca i Srba u Hrvatskoj, osobito u kontekstu Drugoga svjetskoga rata i poraća kao i o mogućim izlagačima.