U utorak 11. veljače 2020. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Hrvatskog katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara, Ogranak Zagreb, Hrvatske udruge medicinskih sestara, Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, Podružnica „Branimir Richter“ Zagreb i Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta Nutrix obilježen je Svjetski dan bolesnika.

Program obilježavanja započeo je svetom misom u Sveučilišnoj kapeli koju je predvodio pročelnik Odjela za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Jerko Valković u koncelebraciji s doc. dr. sc. Krunoslavom Novakom, O. Ilijom Grgićem – poglavarom Misionara Krvi Kristove – duhovnik  HKDMST, Fra. Miljenkom Vrabecom, duhovnikom Zagrebačke podružnice HKDMST, Fra. Draženkom Tomićem, duhovnikom HKLD, podružnica Branimir Richter, Zagreb.

Svetu misu uljepšao je svojim pjevanjem, pjevački zbor studenata Odjela za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Pročelnik Valković u svojoj homiliji dotakao se i poruke Svetoga Oca Franje povodom 28. Svjetskog dana bolesnika.

Poruka Svetoga Oca Franje za 28. Svjetski dan bolesnika dostupna je na linku.

Podsjetimo, Svjetski dan bolesnika obilježava se svake godine 11. veljače diljem svijeta, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme. Obilježavanjem Dana bolesnika podiže se svijest šire javnosti o potrebama bolesnika te težnja za stvaranjem bolje zdravstvene i društvene zaštite koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu i kvalitetnu zdravstvenu skrb.

Foto: Stjepan Katić, HKLD