Na temelju članka čl. 21., 94. Statuta, čl. 17., 18. Pravilnika o dodjeli Rektorove nagrade te ostalih nagrada i priznanja – pročišćeni tekst, Programa rada i Financijskoga plana za 2020. godinu i Odluke Stručnog vijeća Odjela za sestrinstvo KLASA: 121-13/20-01/08; URBROJ: 498-03-02-04-01/3-20-01 od 7. rujna 2020. godine, Hrvatsko katoličko sveučilište raspisuje

ZA DODJELU PRIZNANJA STUDENTIMA ODJELA ZA SESTRINSTVO

U AKADEMSKOJ GODINI 2019./2020.

Cilj priznanja je promicanje izvrsnosti i akademskog uspjeha studenata Odjela za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta (dalje u tekstu: Odjel).

Raspisuje se Natječaj za dodjelu priznanja studentima Odjela za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta u akademskoj godini 2019./2020. za sljedeće kategorije:

• najbolji akademski uspjeh ostvaren u godini studija;
  • najbolji diplomski rad;
  • izniman izvannastavni angažman tijekom akademske godine.

Pravo natjecanja za dodjelu priznanja imaju studenti Odjela svih godina i razina studija.

Odluku o dodjeli priznanja Odjela donosi Stručno vijeće Odjela na prijedlog Povjerenstva za provođenje postupka i predlaganje dodjele priznanja Odjela (dalje u tekstu: Odjelno povjerenstvo).

Priznanje se sastoji od plakete i dodjeljuje se u sklopu obilježavanja Dana Odjela.

1. Najbolji akademski uspjeh ostvaren u akademskoj godini 2019./2020.

Priznanje za najbolji akademski uspjeh ostvaren u godini studija dodjeljuje se kandidatu svake godine i razine studija i usmjerenja kojeg izvodi Odjel za akademski uspjeh ostvaren tijekom akademske godine 2019./2020.

Uvjeti za dodjelu priznanja za najbolji akademski uspjeh ostvaren u akademskoj godini 2019./2020. su:

• da je kandidat ostvario najviši težinski prosjek ocjena (računa se na tri decimale);
  • da je kandidat ostvario težinski prosjek od najmanje 4,00;
  • da kandidat nije ponavljao godinu;
  • da je kandidat izvršio sve obveze iz prethodne akademske godine predviđene studijskim programom i izvedbenim planom nastave;
  • da kandidatu tijekom studija nije izrečena stegovna mjera.

Ovlašteni prijavitelj: Služba za studentska pitanja.

Dodjeljuje se jedno priznanje po godini i razini studija.

1. Najbolji diplomski rad

Priznanje za najbolji diplomski rad dodjeljuje se kandidatu za diplomski rad obranjen u akademskoj godini 2019./2020.

Uvjeti za dodjelu priznanja za najbolji diplomski rad u akademskoj godini 2019./2020. su:

• da kandidat nije ponavljao godinu studija, pri čemu se smatra da kandidat nije ponavljao godinu ako je do kraja druge godine diplomskog studija položio sve propisane ispite osim obrane diplomskog rada;
  • da kandidatu tijekom studija nije izrečena stegovna mjera.

Ovlašteni prijavitelj: mentor ili predsjednik povjerenstva za ocjenu i obranu diplomskog rada kojeg se predlaže za priznanje.

Prijavitelj može prijaviti samo jednog kandidata.

Dodjeljuje se jedno priznanje.

1. Priznanje za izniman izvannastavni angažman

Priznanje za izniman izvannastavni angažman u akademskoj godini 2019./2020. Odjel dodjeljuje kandidatu ili grupi kandidata za izvannastavni angažman u cilju promicanja Odjela i struke i to:

• ako se kandidat istaknuo u organizaciji stručnih, znanstvenih, kulturnih i društvenih događanja;
  • ako je organizirao projekte od iznimnog značaja za sveučilište i Odjel;
  • ako je unaprjeđivao kvalitetu studiranja sudjelovanjem u programima mobilnosti, stručnim radionicama, tribinama, skupovima i sl.;
  • ako se istaknuo u organizaciji nacionalnih ili međunarodnih natjecanja i sl.;
  • ako se istaknuo u vođenju znanstvenih, stručnih, kulturnih, društvenih, debatnih, sportskih ili humanitarnih projekata i sl.;
  • ako je tijekom rada doprinio kvaliteti studentskog i akademskog života, poboljšanju studentskog standarda, vidljivosti akademske zajednice, promociji Sveučilišta i Odjela i sl;
  • ako se istaknuo u promicanju, odnosno popularizaciji Sveučilišta i Odjela i sl.

Ovlašteni prijavitelj: zaposlenici i vanjski suradnici koji izvode nastavu na Odjelu, registrirane studentske organizacije ili predstavnik studenata u Stručnom vijeću Odjela. Prijavitelj može prijaviti samo jednog kandidata.

Može se dodijeliti više priznanja.

Podnošenje prijava

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se Odjelnom povjerenstvu putem Službe za studentska pitanja najkasnije do 5. listopada 2020.

Prilikom podnošenja prijave prijavitelji su dužni priložiti potrebnu dokumentaciju:

• za točku 1. Natječaja
  1. prijepis ocjena s dokazima o: ne ponavljanju godine, o izvršavanju svih obveza iz prethodne akademske godine predviđene studijskim programom i izvedbenim planom nastave, o ne izricanju stegovne mjere (izdaje Služba za studentska pitanja)

• za točku 2. Natječaja
  1. prijavu u pisanom obliku
  2. dokazi o: ne ponavljanju godine – ako je do kraja druge godine diplomskog studija položio sve propisane ispite osim obrane diplomskog rada;

o ne izricanju stegovne mjere (izdaje Služba za studentska pitanja)

1. primjerak elektroničke verzije diplomskog rada u PDF inačici

• za točku 3. Natječaja
  1. prijavu u pisanom obliku
  2. dokaze o izvannastavnom angažmanu

Prijavom na Natječaj prijavitelji i kandidati su izričito suglasni da Hrvatsko katoličko sveučilište kao voditelj obrade podataka može prikupljati i obrađivati podatke u svrhu provođenja procedure za dodjelu priznanja studentima Odjela za sestrinstvo Hrvatskog katoličkog sveučilišta, sukladno odredbama Opće uredbe o zaštiti podataka (EU 2016/679), Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (NN 42/2018) te Pravilnika o obradi i zaštiti osobnih podataka Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Sveučilište će osobne podatke pristupnika prikupljati i obrađivati samo u mjeri u kojoj je to potrebno za vrednovanje kandidata te sukladno uvjetima ovog Natječaja. Prikupljeni osobni podatci pristupnika neće se koristiti ni obrađivati u druge svrhe.

KLASA: 121-13/20-01/08

URBROJ: 498-03-02-04-01/3-20-02