Poštovani studenti,

Glavna uprava za proširenje (DG ELARG) Europske komisije trenutno provodi paneuropski natječaj u pisanju eseja: “Tako slične, tako različite, tako europske” u svih 28 članica EU pa tako i u Hrvatskoj.

Natječaj je namijenjen mladima od 18 do 25 godinea iz 28 država članica i traj do 27. veljače 2015. (12 sati, CET).

Sudionici mogu pistai o jednoj od sljedećih tema (ili o objema):

• Kakva su vaša iskustva u proširenoj Europskoj uniji?
  • Kako se proširena Europska unija može suočiti s izazovima budućnosti?

Iz svake će države sudionice biti izabran po jedan pobjednik. Svi državni pobjednici bit će pozvani u trodnevni posjet Bruxellesu, a njihovi će radovi biti objavljeni na web-stranici Europske komisije te će ih objaviti vodeći medij u njihovim dražavama.

Dodatne informacije potražite na web stranici Glavne uprave za proširenje, na kojoj se nalazi i internetski obrazac za prijavu. Na njoj možete saznati više i o pravilima, uvjetima pristupa i kriterijima ocjenjivanja te načinu prijave.

Uvjeti prijave:

1.Sudjelovati mogu građani iz 28 država članica EU-a.
2. Svi sudionici moraju biti u dobi od 18 do 25 godina u trenutku završetka prijava.
3. Sudionici moraju imati prebivalište u jednoj od država članica EU-a.
4. Svoj sastavak možete poslati na bilo kojem službenom jeziku Europske unije. Vidi link: europa.eu

PRILOZI:

¤  Writing Competition Rules – HR
      ¤  Writing Competition Social Media Guidelines – EN
      ¤  Writing Competition Poster – HR

Pri pisanju eseja mogu vam pomoći i infografike s relevantnim podacima o konkretnim pogodnostima razvoja poslovanja, mobilnosti, sigurnosti i životnog standarda građana unutar proširene Europske unije – klikom na sličicu otvara se dokument u pdf formatu. Želimo vam puno uspjeha!

thumb1 thumb2 thumb3 thumb4 thumb5