U srijedu 7. prosinca 2016. godine održan je XIV. znanstveni skup Dies historiae, koji svake godine organizira Društvo studenata povijesti Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu „Ivan Lučić – Lucius“. Tema ovogodišnjeg skupa bila je „Atentati kao sredstva političke borbe“. Među brojnim uglednim izlagačima bilo je i troje nastavnika Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Doc. dr. sc. Ivica Miškulin održao je izlaganje na temu „Pokušaj atentata na političko vodstvo Hrvatske 1991.“, dr. sc. Valentina Janković „Bože moj, smiluj se mojoj duši. Bože moj, smiluj se ovim siromašnim ljudima: atentat na Willema Oranskoga 1584.“, a Tomislav Matić, mag. educ. hist. et phil. „Humanisti-ubojice: Accademia Romana i plan atentata na papu Pavla II.“