Treću godinu za redom i u sklopu višegodišnjih edukacijskih programa udruge „Smiješak za sve“ s glavnim projektom Tete i Stričeki pričalice, asistentica s našeg Odjela za komunikologiju Leali Osmančević, mag. comm. i aktivna Teta Pričalica, i ove je godine održala edukacijske radionice za volontere koji djeci u zagrebačkim bolnicama čitaju priče prije spavanja kao i sudjeluju u brojnim projektima za promicanje društvenih vrijednosti i čitalačkih navika, posebice u djetinjstvu. Ovogodišnja edukacija pod nazivom Kako uspješno komunicirati, a ne biti komunikativan?  održala se u zagrebačkoj knjižnici Augusta Cesarca, a obuhvatila je radionice o komunikacijskim vještinama kroz koje su polaznici dobili osnovne savjete za komunikaciju s djecom u bolnicama, osnažili svoje komunikacijske vještine kao i vještine uspješne komunikacije s djecom te važnost uspješnog i učinkovitog pristupa djeci u bolnicama kao temeljnom preduvjetu za komunikaciju i pripovijedanje priča djeci, ali i u svakodnevnoj komunikaciji. Polaznici i volonteri su kroz radionice usvojili temeljne pojmove poput važnosti komunikacije u digitalnoj eri, asertivnosti, ja-ti poruka, važnosti aktivnoga slušanja i samovrednovanja te neke od temeljnih tehnika osnaživanja vlastitih komunikacijskih vještina kao i vještina započinjanja i održavanja učinkovite komunikacije s djecom različite dobi, od predškolskog do adolescentskog životnog razdoblja.

Udruga „Smiješak za sve“, uz svakodnevni volonterski rad s djecom u bolnicama Srebrnjak, Rebro i Sestre Milosrdnice (Vinogradska), održava i edukacije za svoje volontere, a trenutno sudjeluje u obnavljanju i izgradnji volonterskog centra za Centar Stančić u kojemu žive osobe s težim intelektualnim oštećenjima. Fotogaleriju te više o sadašnjem projektu, načinima uključivanja i pomoći, ali i svim aktivnostima udruge možete pročitati na linku.