U povodu 85.-te obljetnice postojanja i djelovanja Udruge Posmrtna pripomoć u suradnji sa Institutom društvenih znanosti Ivo Pilar, Hrvatskim katoličkim sveučilištem i Udrugom posmrtna pripomoć održat će se od 14.-16. rujna 2016. u Klovićevim dvorima znanstveno – stručni skup „Čovjek i smrt“.

Smrt je istodobno jedna od najintrigantnijih tema svakome mislećem biću. Ona nije tek puki prestanak bioloških funkcija, nego je u susretu kulturoloških obilježja, znanstvenih spoznaja, vjerskih i osobnih uvjerenja i puno više od toga.

Uz interdisciplinarni znanstveni pristup ovoj tematici sudionici Skupa pokušat će se dijalogom iz različitih perspektiva dati što više cjelovitih odgovora o pitanjima života i smrti.