Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u utorak 4. listopada 2016. započinje nova VII. akademska godina 2016./2017.

U 10 sati slavit će se zajednička sveta misa u crkvi svetog Antuna Padovanskog na Svetom Duhu koju će predvoditi pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško.

Nakon svete mise program se nastavlja u prostorima Hrvatskog katoličkog sveučilišta gdje će se studentima preddiplomskih i diplomskih studija predstavljati Odjeli i njihove aktivnosti. Kao i prijašnjih godina studente prvih godina s načinom studiranja i studentskim životom upoznat će studenti-mentori.

Studentima će se također predstaviti studenti aktivni u pjevačkom zboru, nogometnoj momčadi, studentskim udrugama, volonterskoj skupini i drugo.

Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu trenutno se izvode sveučilišni preddiplomski studiji povijesti, sociologije, psihologije, komunikologije i sestrinstva te sveučilišni diplomski studiji povijesti, sociologije, psihologije i sestrinstva.

Nastava na Hrvatskom katoličkom sveučilištu započinje u srijedu 5. listopada 2016.