Na V. međunarodnom kongresu Mediteranskog društva za inkontinenciju i dno male zdjelice (MIPS) održanom u Rimu od 3. do 6. svibnja sudjelovalo je i naš tim s Odjela za sestrinstvo kojeg je predstavljala doc. dr. prim. dr. sc. Ingrid Marton, dr.med.

Docentica Marton održala je predavanje na temu: “Trends in obstetric anal sphicter injuries rate in restrictive episiotomy setting- expereience of tertiary perinatalcenter”, autora Prka M., Marton I., Habek D., Tikvica Luetić A., Mišković B. i Medved K.
Za taj rad i izlaganje naš tim je primio nagradu kao najbolji rad iz kategorije slobodnih priopćenja. Naš tim s HKS-a zadnjih se osam godina bavi opstetričkim ozljedama analnog sfinktera, radi na kontinuiranoj edukaciji, objavljuje svoje rezultate i međunarodno je prepoznatljiv.

Kongres se održavao u prostorima Papinskog sveučilišta Greogriana.