Hvaljen Isus i Marija!
U nadi da ste lijepo proslavili Božić sa svojim najmilijima, čestitam vam ove božićne blagdane u molitvi za vas i s vama.
Neka blagoslov Mladoga Kralja obilno prati vaše korake i planove.
Kao što vam je poznato, naša je kapelica posvećena Svetim Trima Kraljevima.
Pozivam vas da se uključite u molitvu Devetnice u čast Sveta Tri Kralja za rast naše sveučilišne zajednice.
Bilo bi dobro ako možete moliti sve dane.
No, ako će tko moći dan dva tri od tih devet dana, isto je dobro.
Vjerujem da ima koji će moliti tu molitvu sve dane.
Devetnicu započinjemo sutra 28.12.2016. do 5.1.2017.!
U ponedjeljak 9. siječnja 2017. u 8 sati slavit ćemo svetu misu u našoj kapelici nakon koje slijedi blagoslov svih prostorija našeg Sveučilišta.
vlč. Odilon Singbo
sveučilišni kapelan

Bogojavljenje, Đuro Seder, oltarna slika u Sveučilišnoj kapeli na HKS-u

Bogojavljenje, Đuro Seder, oltarna slika u Sveučilišnoj kapeli HKS-a

Prvi dan – Prepoznati Božji poziv

O Sveta tri kralja, Gašpare, Melkiore i Baltazare, vladari i učenjaci iz dalekih zemalja, vi ste tražili istinu o životu u knjigama i zvijezdama. Kada ste na nebu ugledali neobično sjajnu zvijezdu, prepoznali ste u njoj znak pravoga Boga, iako ga niste poznavali. Izmolite i nama milost da prepoznamo poziv pravoga Boga i svojim znanstvenim, nastavnim i stručnim radom budemo svjedoci Njegova svjetla u svijetu. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto istinskog prepoznavanja Božje prisutnosti u svijetu.

Drugi dan – Krenuti na put

O Sveta tri kralja, čim ste vidjeli čudesan sjaj zvijezde, napustili ste svoje kraljevstvo te krenuli u potragu za novorođenim Kraljem, Sinom Božjim. Pomozite nam da steknemo milost istinskog odgovora na Božji poziv te da krenemo na životni, hodočasnički put vjere, nade i ljubavi. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto istinskog traženja Božje prisutnosti u svijetu.

Treći dan – Biti bez straha na putu

O Sveta tri kralja, niste se plašili krenuti na put u nepoznato, suočiti se s nelagodama i opasnostima koje čekaju hodočasnike jer ste znali da je vaš cilj Istina utjelovljena u novorođenom Spasitelju. Izmolite nam milost da se nikada ne bojimo ići u nepoznato kada tražimo Spasitelja. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto odvažnosti i slobode u traženju i svjedočenju Istine.

Četvrti dan – Uz pomoć ljudi dobro volje

O Sveta tri kralja, kad vas je zvijezda u Jeruzalemu napustila ponizno ste pitali ljude, prolaznike, pa čak i Heroda, o mjestu rođenja novoga Kralja. Izmolite nam milost da vjerujemo kako Bog progovara kroz ljude oko nas, ali i da znamo prepoznati Kristov Duh i Njegovu Riječ u mnoštvu riječi i savjeta. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto osluškivanja različitih mišljenja, stavova i pogleda, ali i zajednica i mjesto slušanja Kristovog Duha i Njegove Riječi.

Peti dan – Vjerovati u Božju prisutnost

O Sveta tri kralja, ponovni pojavak zvijezde na nebu vas je utješio. Pomozite nam da ostanemo vjerni Bogu i da strpljivo čekamo znak njegove prisutnosti i kad mislimo da Ga nema, da budemo utješeni i kad ne osjećamo Njegovu prisutnost. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto koje će kroz znanstveni, nastavni i stručni rad otkrivati Božju prisutnost i onda kada se to čini teškim i nemogućim.

Šesti dan – Klanjati se Bogu

O Sveta tri kralja, kada ste nakon dugoga puta došli u Betlehem i u štalicu u kojoj je bila okupljena sv. Obitelj, poklonili ste se Djetetu Isusu koji je ležao u siromaštvu, ali okružen Marijom, Josipom, rajskim anđelima i pastirima s njihovim životinjama. Radosno i ponizno ste se pridružili klanjanju svega stvorenoga Onome po kome je sve stvoreno. Pomozite nam da se uvijek radosno okupljamo oko Spasitelja i ponizno Mu se klanjamo. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto istinskog klanjanja pravome Bogu.

Sedmi dan – Darovati Bogu samoga sebe

O Sveta tri kralja, poklonili ste Isusu zlato, tamjan i smirnu, te na taj način priznali da je On vaš Kralj i vaš Bog. Izmolite nam milost da pred Njega nikad ne dođemo praznih ruku, da Mu i mi damo zlato, tamjan i smirnu našega srca, cijeloga našeg bića. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto istinskog darivanja Bogu i istinskog međusobnog darivanja.

Osmi dan – Vratiti se novim putem

O Sveta tri kralja, u snu vas je anđeo upozorio da se ne vraćate Herodu na povratku kući, već da se vratite drugim putem. Pomozite nam da nakon susreta s Bogom u Euharistiji shvatimo da nismo isti ljudi i da znamo krenuti novim putem. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto istinskog slavljenja Euharistije, uvijek novog početka u istraživanju, prenošenju znanja, ali ponajprije novog početka u susretanju Boga i braće i sestara s kojima smo zajedno na putu.

Deveti dan – Biti svjedoci Božje ljubavi

O Sveta tri kralja, kada ste se vratili kući svjedočili ste o pravome Bogu koji je toliko volio svijet da se utjelovio. Izmolite nam milost da i mi budemo svjedoci Božje ljubavi, da ponizno i radosno slavimo Boga, na Njegovu slavu i naše spasenje. Neka naše Sveučilište bude zajednica i mjesto svjedočanstva Božje ljubavi i dobrote, rasta u spoznaji na veću slavu Božju i spasenje svih ljudi.