Studentice 2. godine diplomskog studija na Odjelu za povijest Mihaela Tikvica i Petra Lažete prve su studentice našeg Sveučilišta koje odlaze na studentsku razmjenu u sklopu programa Erasmus+.

Mihaela i Petra su studentice na Odjelu za povijest prve generacije naših studenata upisanih u akademskoj godini 2010./2011. i svoj će posljednji semestar studiranja provesti na  Katoličkom Sveučilištu Pázmány Péter u Budimpešti.

Prije odlaska u Budimpeštu susrele su se u četvrtak 29. 1. 2015. s rektorom Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željkom Tanjićem. U ugodnom razgovoru Rektor im je u ime cijele naše sveučilišne zajednice poželio puno uspjeha na studiju i Božjeg blagoslova na njihovom putu.