Ljetna škola Hrvatskoga jezika, povijesti i kulture  – naziv je projekta koji je nastao u organizaciji Ravnateljstva dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu, Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Nadbiskupijskog pastoralnog instituta.

Ljetna škola Hrvatskoga jezika, povijesti i kulture održavat će se od 3. srpnja do 14. srpnja 2017. godine.

Sve informacije o prijavama, programu i predavačima bit će dostupne na službenoj FB stranici Ljetna škola hrvatskoga jezika, povijesti i kulture i na web stranici hip.hbk.hr.

Škola je namijenjena  svim mladim Hrvatima i Hrvaticama koji imaju između 18 i 35 godina koji žele bolje naučiti hrvatski jezik, saznati detalje o hrvatskoj povijesti i kulturi te kroz dvotjedni program duhovno se obogatiti, steći nova prijateljstva i kroz cjelodnevne ekskurzije upoznati ljepote hrvatske Domovine.