Hrvatsko katoličko sveučilište priprema tribine sa sudionicima koji će u korizmi u Godini milosrđa iz različitih pogleda progovoriti o Božjem milosrđu. Sve tribine održavaju se u 12 sati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Ilica 242 u Zagrebu, u dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“.

Raspored tribina:

Srijeda, 24. veljače 2016.  – Predstavljanje knjige „Božje je ime Milosrđe“
                                  S papom Franjom razgovara Andrea Tornielli.

Sudjeluju:
kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački i Veliki kancelar Hrvatskog katoličkog sveučilišta
dr. sc. Miro Radalj, direktor nakladne kuće Verbum
Rene Medvešek, glumac i redatelj

Četvrtak, 3. ožujka 2016.  – „Milosrđe – pogled teologa i filozofa“

Sudjeluju:
prof. dr. sc. Ante Crnčević, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
prof. dr. sc. Hrvoje Jurić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Četvrtak, 10. ožujka 2016.  – „Milosrđe u Tori, Kuranu i Bibliji“

Sudjeluju:
dr. sc. Kotel Da-Don, glavni rabin Židovske vjerske zajednice Bet Israel Hrvatskoj
dr. sc. Aziz ef. Hasanović, predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj i
zagrebački muftija
prof. dr. sc. Božo Lujić, Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Na tribinama će sudionici održati kratka izlaganja, a nakon izlaganja će uslijediti diskusija. Tribine 3. i 10. ožujka moderira dr. sc. Krunoslav Novak.