Povodom 27. obljetnice vukovarske tragedije 14. i 15. studenog u organizaciji Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar – područni centar Vukovar održan je 21. znanstveno-stručni skup „Vukovar ’91 – dvadeset i sedam godina poslije: Gradovi u ratovima – kroz povijest do suvremenosti“ u prostorijama Hrvatskog doma u Vukovaru. Na skupu su brojni znanstvenici iz Hrvatske i inozemstva iz različitih rakursa promišljali i progovorili o brojnim aspektima važnosti i uloge gradova u ratovima, kako nekada tako i danas. Tako su svojim izlaganjima znanstvenici razmatrali vojne, povijesne, geopolitičke, geostrategijske, demografske, humanitarne, sociopsihološke, religijske, simboličke, međunarodno pravne, medijske i etičke aspekte ovoga fenomena. Na skupu je svojim izlaganjem na temu „Grad, pograničje i mali rat: Dinamika mijena uloge i vojno-strateškog značaja Slunja u obrambenom protu-osmanskom ratu u drugoj polovici 16. stoljeća“ sudjelovao i izv. prof. dr. sc. Hrvoje Kekez sa Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta.