Točno godinu dana nakon održavanja prvog skupa Odjela za psihologiju izašao je zbornik odabranih cjelovitih radova Protection and promotion of the well-being of children, youth, and families: Selected Proceedings of the 1st International Scientific Conference of the Department of Psychology at the Catholic University of Croatia.

U predgovoru zbornika profesorica Nansook Park, jedna od začetnika i vodećih znanstvenika u području pozitivne psihologije te ujedno i pozvana predavačica na našem prvom skupu, opisuje: „This book is a collection of research projects that focus on various conditions and processes of well-being in young people and families in Croatia. Each chapter includes careful examinations of theory, research, and applications that are relevant to the well-being of young people and families. “

Glavna urednica zbornika doc. dr. sc. Sandra Nakić Radoš ističe: „Nakon skupa koji je imao izvrstan odjek, nastavili smo dugotrajan rad na zborniku te je Odjel za psihologiju posebno ponosan na svoj prvi zbornik. Nadamo se kako će stručnjaci i znanstvenici iz različitih područja pronaći zbornik korisnim za svoj rad“. Zbornik je dostupan u cijelosti na mrežnim stranicama skupa.