Na Odjelu za sociologiju na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u razdoblju od 18.-22. travnja gostovala je Paula Maria Bögel, istraživačica i predavačica na Katedri za komunikaciju i kulturni menadžment, Leuphan Universität iz Lüneburga. Gošća je studentima druge godine sociologije na engleskom jeziku održala predavanje na kolegiju Suvremene sociološke teme II. gdje ih je upoznala s tekućim istraživanjem u sklopu kojeg je proučavala ponašanje i stavove mladih u Hrvatskoj i Njemačkoj na temu održive potrošnje. Predavanje kolegice Bögel posjetili su i drugi zainteresirani studenti sociologije te je nakon  predavanja uslijedila diskusija, a studenti su izrazili želju za uključivanjem u slične, interdisciplinarne i internacionalne, istraživačke projekte.