Ilirske pokrajine (1809. – 1813.) u svjetlu povijesnih vrela je zbornik radova sa studentske radionice na povijesnim izvorima povodom 210. obljetnice osnutka Ilirskih pokrajina.

Tijekom zimskog semestra 2019. studenti Odsjeka za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta i studenti studija „Povijest Jadrana i Mediterana“ Sveučilišta u Dubrovniku obilježili su 210. obljetnicu osnutka Ilirskih pokrajina radom na povijesnim izvorima iz tog vremena. Pored studentske konferencije koja je upriličena 19. prosinca 2019. na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, krajnji rezultat tog obilježavanja je ovaj zbornik od osam radova. Svaki rad pojedinačno temelji se na određenom izvornom dokumentu (ili više njih) i obrađuje kontekst u kojem je isprava nastala, dok su dokumenti transkribirani i priloženi radovima. Zbornik pokriva širok tematski raspon: od administrativnih, vojnih i gospodarskih tema do odnosa Crkve i države, zdravstva i monetarne politike francuskih vlasti.

Zbornik je dostupan na poveznici