Studenti i nastavnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta i ove su se godine u nedjelju 18.11.2012. godine  pridružili Koloni sjećanja u Vukovaru. Voditelji puta u Vukovar bili su prorektor za nastavu prof. dr. sc. Gordan Črpić i pročenica odjela za povijest doc. dr. sc. Ines Sabotič.
Stigavši u Vukovar, naša grupa je posjetila Opću bolnicu Vukovar i muzej u kojem je na vrlo dojmljiv način prikazana svakodnevica bolničkog osoblja, bolesnika i civila u danima opsade Vukovara. Potom je uslijedila povorka od bolnice do Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata gdje je svetu misu predvodio apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj mons. Alessandro D’Errico.
Iz dojmova sudionika ovog HKS-ovog posjeta Vukovaru, gradu heroju,  može se zaključiti da je na obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara uvelike utjecala oslobađajuća presuda dvojici hrvatskih generala te je cjelokupna atmosfera, usprkos tragičnom događaju koji je obilježen, odisala dozom optimizma.