U utorak 1. listopada 2019. godine Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektor za organizaciju i poslovanje prof. dr. sc. Gordan Črpić, prorektor za znanost prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić u Vijećnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta susreli su se s članicom saveznog predsjedništva CDU-a i bivšom predsjednicom Pokrajinskog parlamenta Savezne pokrajine Thüringen i bivšom predsjednicom Konferencije ministara kulture prof. dr. sc. Dagmar Schipanski.
Susretu je nazočio i direktor ureda Zaklade Konrad Adenauer (KAS) u Zagrebu gospodin Holger Haibach.
Rektor i prorektori upoznali su gošću s radom Hrvatskog katoličkog sveučilišta te su joj predstavili ciljeve rasta i razvoja Sveučilišta.