Drage studentice i studenti, profesori i djelatnici HKS-a!

Obavještavamo vas o provođenju akcije za pomoć ljudima pogođenim poplavama u proteklim danima.

Na Sveučilištu ćemo skupljati hranu, odjeću, obuću i ostale potrebne  stvari. Popis stvari je objavljen u tablici i bit će na vratima prostorije 012 (prizemlje desno od porte) koje ćete moći predati našim volonterkama  u vremenu:

UTORAK

SRIJEDA

ČETVRTAK

8,30h-12,00h

8,30-14h

13,00-15,00h

Stvari će naši studenti u četvrtak prevesti u prostorije Slavonske udruge studenata koji će ih krajem tjedna voziti za Županju i okolicu.

Također će se prikupljati novac sutra i u srijedu, na način koji će vam objasniti volonteri s vaše godine i predstavnici studenata. Novac će biti dodijeljen našim studentima koji su s ugroženog područja, ukoliko su izravno pogođeni poplavom. Ukoliko nemamo takvih studenata, novac će biti uplaćen na račun Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije iz koje dolazi velik broj naših studenata.

Molimo vas da odazovete u ova tri dana kad je pomoć hitna.

Za sve dodatne informacije, obratite se volonterima s vaših godina ili mag. Valentini Kanić.

Što trebamo:

HRANA I VODA

– FLAŠIRANA VODA

– KONZERVIRANA HRANA (povrće, voće, grah, meso, riba, perad, tjestenine, juha, sok)

– MLIJEKO (u prahu, konzervirano ili u tetrapaku)

– VISOKA ENERGETSKA HRANA; (sušeno meso i sušeno voće)

– ŽITARICE I GRICKALICE (krekeri), KEKSI

– ZAČINI  I NAPITCI (šećer, sol, papar, kava, čaj, kakao)

– SLATKIŠI (čokolada i keksi)

–  ZA DOJENČAD I DJECU (hrana za bebe, pelene za jednokratnu upotrebu)

– HRANA ZA STARIJE I OSOBE S POSEBNIM POTREBAMA (DIJABETIČARI)

– ULJE

LIJEKOVI I SREDSTVA ZA HIGIJENU

–          PRVA POMOĆ SA ZAVOJIMA, GAZE, ANTISEPTIK, LIJEKOVI PROTIV BOLOVA, PINCETE, ŠKARE

–          TOALETNI PAPIR, PASTA ZA ZUBE, SAPUN ZA RUKE, SREDSTVA ZA ŽENSKU HIGIJENU (ULOŠCI), BRITVICE ZA BRIJANJE I PJENA ZA BRIJANJE

OSTALO

–          KUĆANSKI PRIBOR I OPREMA, PRIBOR ZA JELO, KLOR, BATERIJE ZA RADIO I SVJETILJKE, SVIJEĆE ILI LAMPE SA ULJEM, ŠIBICE, JEDNOKRATNI PRIBOR ZA JELO, RUČNI OTVARAČ ZA

KONZERVE, ITD.

–          ALAT

–          KONOPCI (za spašavanje, vuču, vezivanje); LOPATE, ČEKIĆI, ČAVLI, SKALPELI, RADNE RUKAVICE, IZOLIR TRAKE,

–          PRIBOR ZA ČIŠĆENJE, METLE,

–          SPREJ ZA DEZINFEKCIJU, MASKE ZA PRAŠINU, KRPE, PAPIRNI UBRUSI, GUMENE RUKAVICE, ČETKE ZA RIBANJE, SPUŽVE, VREĆE ZA OTPATKE ITD.

ODJEĆA I OBUĆA, DEKE, POSTELJINA

–          ODJEĆA ZA STARIJE OSOBE I DJECU NAJPOTREBNIJA

–          ČARAPE I DONJE RUBLJE

–          OBUĆA (OSOBITO PAPUČE)