Studenti Hrvatskog katoličkog sveučilišta i ove su godine sudjelovali na križnim putevima mladih, koji se sada već tradicionalno održavaju u gotovo svim biskupijama Lijepe naše. Slike su nam poslali iz Istre gdje su prošli trasom od 40–tak kilometara, a svoj su pohod započeli u mjestu blaženog Miroslava Bulešića (Svetvinčenat).

Cilj prvog dana bio je grad Pazin gdje su okupljeni slavili svetu misu i prenoćili. Drugi dan pohod su nastavili u smjeru Motovuna koji je bio krajnji cilj ovogodišnjeg istarskog planinarskog križnog puta.

Susreti poput ovih prilika su da se mladi međusobno druže i bolje upoznaju, a isto tako i da vide brata u potrebi te da upoznaju prirodne i kulturne znamenitosti Domovine. Hodajući na planinarskom križnom putu mladi su promišljali o Uskrsu i danima koji su pred njima.

Student Petar Šimunić, Odjel za povijest