Susret ravnatelja zagrebačkih gimnazija i srednjih škola

KADA: 09.04.2018.

Hrvatsko katoličko sveučilište organizira u ponedjeljak 9. travnja 2018. susret za ravnatelje zagrebačkih gimnazija i srednjih škola pod nazivom “Škola pred izazovom suvremenih tendencija u odgoju i obrazovanju”.

Cilj je susreta promišljati o kontekstu hrvatskog školstva i izazova pred kojima se nalazi te u pozitivnom ozračju doprinijeti naobrazbi nastavnika.

Tijekom programa izdvajamo tri predavanja iz područja sociologije, komunikologije i psihologije.

Prorektor za organizaciju i poslovanje, sociolog, prof. dr. sc. Gordan Črpić održat će predavanje  o socio-antropološkom aspektu koji stavlja čovjeka u središtu odgoja. Doc. dr. sc. Krunoslav Novak, komunikolog, govorit će o izazovima novih oblika komunikacije u obrazovanju, dok će dr. sc. Josip Bošnjaković, psiholog, održati predavanje o empatiji i suosjećanju.

Prijave su otvorene na e-mail: rektorat2@unicath.hr

Susret će se održati s početkom u 10 sati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Ilica 242 u Zagrebu, u dvorani “Blaženi Alojzije kard. Stepinac”.