17. Tjedan mozga u Hrvatskoj

KADA: 14.03.2018.

Od 12. do 18. ožujka 2018. obilježava se 17. Tjedna mozga u Hrvatskoj. Kampanja je poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, a njezin cilj je popularizaciju znanja o funkcijama i istraživanju mozga te neuroznanosti.

Obilježavanju Tjedna mozga po drugi puta se pridružuje Odjel za psihologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Program obilježavanja na Hrvatskom katoličkom sveučilištu održat će se u srijedu 14. ožujka 2018. godine s početkom u 14:30 u dvorani „Blaženi Alojzije kard. Stepinac“ na 3. katu.

U 14.30 predavanje “Umjetna inteligencija i misaoni sportovi” održat će doc. dr. sc. Tihana Brkljačić i Lana Lučić, mag. psych.

Uslijedit će u 15 sati predavanje doc. dr. sc. Maje Jazvinšćak Jembrek “Učinci glukoze na mozak i ponašanje”, dok će studentice s Odjela za psihologiju održati niz izlaganja:

Glukoza i emocije – Jelena Ćubelić
Glukoza i stres: Dijana Lujnić, Dora Vrtiprah