Uzoriti gospodin kardinal Pietro Parolin, državni tajnik Njegove Svetosti, na poziv uzoritog gospodina kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa zagrebačkog i Velikog kancelara Hrvatskog katoličkog sveučilišta, pohodit će Zagreb od 29. do 31. listopada 2017. godine, priopćila je Apostolska nuncijatura u Zagrebu.

U ponedjeljak 30. listopada prisustvovat će proslavi Dana Hrvatskog katoličkog sveučilišta tijekom kojeg će blagosloviti Veliku dvoranu (Aula magna) Hrvatskog katoličkog sveučilišta i održati Lectio magistralis.

Prema priopćenju državni tajnik Njegove Svetosti uvečer će predvoditi euharistijsko slavlje u zagrebačkoj prvostolnici. Ujedno će posjetiti određene ustanove mjesne Crkve te će se susresti s hrvatskim biskupima i s nositeljima hrvatskih državnih vlasti.

Fotografija: Zagrebačka nadbiskupija