Mons. Josip Mrzljak čestita dr. sc. Krunoslavu Novaku. Foto: IKA

Uz 50. svjetski dan sredstava društvene komunikacije, koji Crkva slavi ove godine 8. svibnja 2016. s temom “Komunikacija i milosrđe: plodni susret”, Varaždinska biskupija održala je već tradicionalan godišnji susret mjesnog biskupa s djelatnicima u medijima te je tom prigodom proslavila desetu obljetnicu rada svog Ureda za pastoral u medijima.

Ured za pastoral u medijima osnovao je prvi varaždinski biskup Marko Culej 2006. godine, a prvi predstojnik ureda, koji ga je osmislio te postavio studio i pokrenuo produkciju bio je dr. sc. Krunoslav Novak po povratku sa studija u Rimu.

Na susretu je prikazan film o radu Ureda te je održan okrugli stol na kojem je sudjelovao i među drugim sudionicima dr. sc. Krunoslav Novak na temu “Pastoral u medijima”.

Cijeli izvještaj donosi Ika.

Čestitamo dr. sc. Krunoslavu Novaku od srca, a svim suradnicima u Uredu za pastoral u medijima Varaždinske biskupije čestitamo i zahvaljujemo na medijskom praćenju našeg Sveučilišta.