U sklopu prvog studijskog tjedna Đakonske pastoralne godine 2013/2014., kojega od 7. do 11. listopada 2013. priređuje Nadbiskupijski pastoralni institut, đakoni su pod vodstvom dr. Tomislava Markića, ravnatelja Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i voditelja Đakonske pastoralne godine, posjetili Hrvatsko katoličko sveučilište.

Đakone je primio prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, te ih upoznao s osnivanjem i djelovanjem Sveučilišta. Đakoni su pod vodstvom Rektora razgledali prostore u kojima Sveučilište djeluje: predavaonice, Sveučilišnu knjižnicu, vijećnicu i druge prostorije Sveučilišta, a posebno su se u zajedničkoj molitvi zadržali u Sveučilišnoj kapelii.

Ove pastoralne godine program pohađa ukupno 24 đakona, pripravnika za prezbiterat, iz Zagrebačke nadbiskupije, Zadarske nadbiskupije, Varaždinske biskupije, Sisačke biskupije, Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda iz Zagreba, Franjevačke provincije sv. Jeronima iz Zadra, Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja BDM, Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca, Provincije franjevaca trećoredaca glagoljaša sv. Jeronima, Hrvatske pokrajine Družbe Isusove, Družbe misonara monfortanaca i Družbe misionara Krvi Kristove.

Dr. sc. Tomislav Markić, voditelja Đakonske pastoralne godine

Dr. sc. Tomislav Markić upisao je u knjigu utisaka Hrvatskog katoličkog sveučilišta sljedeće:  “Đakoni i pripravnici za đakonat, polaznici programa Đakonske pastoralne godine, što ga priređuje Nadbiskupijski pastoralni institut u Zagrebu, pohodili su danas Hrvatsko katoličko sveučilište, gdje nas je primio i ugostio veleučeni gospodin rektor prof. dr. Željko Tanjić. Prepuni lijepih dojmova od srca zahvaljujemo na srdačnom gostoprimstvu!”

[cycle3]