U četvrtak 13. svibnja održana je prva u nizu ciklusa radionica, predavanja i terenskih aktivnosti „Kava uz zrnce sociologije“  u organizaciji Odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

“Povjerenje u tehnologiji i tehnologija u povjerenju” tema je prve radionice koju je održao vlč. Odilon Singbo. Radionica je bila posvećena propitkivanju ideje povjerenja u tehnologiji i tehnologije u povjerenju, pri čemu se raspravljalo preoblikovanje čovjeka i njegova povjerenja uslijed korištenja tehnologija te sama ambivalentnost tehnologije. Nakon radionice, uslijedila je bogata rasprava u kojoj su studenti svih razina studija zajedno s predavačem propitkivali pitanje kibernetike, robotizacije čovjeka te transhumanizma i posljedica koje ono ostavlja na čovjeka i društvo.

Pratite naše mrežne stranice i doznajte te sudjelujte u idućoj radionici našega Odjela za sociologiju.