Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu  u dvorani „Bl. Alojzije kard. Stepinac“  grof Nikolai Tolstoy održat će u utorak 12. svibnja 2015. u 11:00 sati predavanje „Bleiburška tragedija – tko su sudionici, a tko žrtve?“

Predavanje će se biti održano na engleskom jeziku. Moderator je dr. sc. Tomislav Stunić.

****************************************************************************************************************************************

Grof Nikolai Tolstoy; Foto: www.mladina.si

O predavaču:

Grof Nikolai Tolstoy – engleski povjesničar. Otac mu je 1920. godine  emigrirao iz Rusije. Njegov pradjed  bratić je znamenitog književnika  Lava Nikolajevića Tolstoja.

Povjesničar Tolstoy bavi se, uglavnom, novijom poviješću. Posebno je  istraživao događaje 1945. godine u Koruškoj. U svojim studijama  dokazao je da je riječ o ratnom zločinu koji su počinili jugoslavenski  i sovjetski komunisti, a posebno se osvrnuo i na ulogu Britanaca.

U  istraživanjima ratnih zločina 1945. istraživao je i događaje vezane uz  tragediju u Bleiburgu.