Asistent na Odjelu za komunikologiju Hrvatskoga katoličkog sveučilišta dr. sc. Ivan Uldrijan sudjelovao je u ponedjeljak 25. ožujka u okruglome stolu „Snalaženje u virtualnom svijetu“, organiziranom u zagrebačkoj Osnovnoj školi Augusta Harambašića. Na skupu, koji je okupio velik broj roditelja i nastavnika, govorili su i psihijatar prof. dr. sc. Zoran Zoričić, stručnjak za pitanja ovisnosti iz Kliničkoga bolničkog centra Sestara milosrdnica, te digitalni dizajner Andrej Dobi.

Središnja su tema bile promjene koje se događaju u dječjim životima i obiteljskim odnosima uslijed razvoja novih komunikacijskih i medijskih tehnologija, te izazovi koji prate te promjene. Dr. sc. Uldrijan govorio je o svojim predavačkim iskustvima u projektu Djeca medija Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu koji se bavi medijskim odgojem i opismenjavanjem djece, roditelja i nastavnika te stručnih suradnika u školama diljem Hrvatske. Istaknuo je kako su mediji danas postali snažnim čimbenikom socijalizacije, te ne utječu samo na informiranje nego i na formiranje osobnosti, stavova, vrijednosnoga sustava, zbog čega je više no ikada potrebno sustavno i od najranijih dana raditi na medijskome odgoju, kako bi djeca i mladi mogli ispravno razumjeti medijske sadržaje i poruke te ih koristiti s kritičkim odmakom i odabirati ono što je za njih kvalitetno i korisno. Okrugli je stol moderirala stručna suradnica psihologinja Ivana Lončarević, a okupljenima se obratio i ravnatelj škole Tomislav Filić.