Iako se Svjetski dan nepušenja u Hrvatskoj obilježava od 1990. godine, po uzoru na zemlje koje uspješno provode različite programe za suzbijanje pušenja, od 2003. godine obilježava  se i nacionalni dan nepušenja takozvani Dan bez dima.

Hrvatski Dan bez dima obilježava se na prvi dan korizme u nadi da će se veliki broj pušača uz pravi poticaj u korizmi odreći upravo cigarete.
Ideja je da se pušačima pokaže da mogu izdržati 24 sata bez cigarete s nadom da će taj dan pretvoriti u mjesece i godine i tako trajno prestati pušiti.

Hrvatsko katoličko sveučilište se ove godine pridružuje obilježavanju Hrvatskog dana bez dima.

Potičemo sve članove naše akademske zajednice da se odreknu cigarete tijekom cijele korizme, a osobito na čistu srijedu 1. ožujka 2017. i tom gestom pokažu da su jači od svih otrova.

reci da nepušenju-02